20 C
Tirana
E hënë, 22 Tetor, 2018

Dekore

Si mund t’i përdorni pasqyrat për të dekoruar shtëpinë?

Cfarë bën një pasyrë ? Pasqyron dhe duke pasqyruar zmadhon hapësirën. Jo nuk është një leksion fizike, por nëse fizika mudn të na ndihmojë pse mos ta përdorim. Nëse keni nevojë t’i jepni shtëpisë...

Dysheme jo e zakoneshme munde ta beni edhe vete shikoni fotografite

Ndërtimi i drurit për dyshemenë tingëllon pak e çuditshme. Ndoshta, herën e parë dëgjon për këtë. Por njerëzit atje praktikojnë atë për vite me rradhë. Diçka që dikur ishte e përshtatshme për shtëpitë e...

Lulet te cilat mund ti mbani ne shtepi i keni ne kete postim

Lulet te cilat mund ti mbani ne shtepi i keni ne kete postim te cilat munde ti shikoni ne fotografite e me poshtme

Shikoni se si duket nje shtepi luksoze

Shtepi e bukur dhe luksoze me poshte keni nje set fotografish qe munde te shikoni se si duket nje shtepi luksoze

Dekorimi i pjatave me fruta

Disa ide se si t’i dekoroni sallatat tuaja me fruta të ndryshme:  

Super ide si te keni nje pishine ne shtepin tuaj

Super ide si te keni nje pishine ne shtepin tuaj keni fotografite qe ju mundesojn si te keni nje pishine ne shtepin tuaj ndiqni hap pas hapi

Në cilat dhoma mund të përdorim letër muri

Letra e murit ka pasur një histori të gjatë dhe të vështirë. Në vitet ’60 dhe ’70 të shekullit të kaluar letra e murit ishte shumë e përhapur . Në vitet ’60 letra e murit përbëhej...

Ndarja dhomës me bambu

Nëse dëshironi qe shtepia juaj te marri nje pamje natyrale dhe doni të merrni një dhomë të veçantë, zgjidhja është e thjeshtë, të merrni ndarës dhomë prej bambuje (bambus). Për shumicën e njerëzve dhoma...

Ide për dysheme

Ide për dysheme ecila do ju sherbej per zbukurimin e ambientit ku jetoni

Disa menyra te ndryshme per zbukurimin e ambienteve

Disa menyra te ndryshme per zbukurimin e ambienteve ne shtepit tuaja jo gjithqka duhet te jet origjinale per te qen e bukur shikoni se si munde ti zevendesoni tullat e ndryshme