10 C
Tirana
E premte, 14 Dhjetor, 2018

Dhoma gjumi

Trendet e dhomave të gjumit që duhet të dini tani

Viti që lamë pas solli trende të reja edhe për arredimin e shtëpisë suaj. “House Beautiful” tregon trendet më të reja të dhomave të gjumit. Ajo që vihet re është shija e hollë e mobilimit...

Një dhomë gjumi plot sharm me mure prej guri

Bukuria e një shtëpie prej guri është unike, ajo ofron një ndjenjë të rikthimit pas, afërsi me natyrën, një stil që tërheq shumë njerëz. Por si të dekoroni një ambient të brendshëm, veçanërisht një dhomë...

Dhoma gjumi te ndryshme

Dhoma e gjumit është hapësira më e rëndësishme në çdo shtëpi. Është vendi ku edhe e fillojmë ditën edhe e mbarojmë. Kemi zgjedhur disa dhoma gjumi te bukura dhe te rehateshme

Dhoma gjumi super te bukura ja vlen ti shikoni

Dhoma e gjumit është hapësira më e rëndësishme në çdo shtëpi. Është vendi ku edhe e fillojmë ditën edhe e mbarojmë. Është shumë e rëndësishme që dhomën e gjumit vendin më të dashur për ju...

Dhoma gjumi

Dhoma e gjumit është pjesa më e rëndësishme e shtëpisë. Është vendi që ne adhurojmë pas kthimit nga një ditë e lodhshme në pune. Ndaj është e rëndësishme që arredimi i saj të jetë...

Si te integroni kuzhinen dhe sallonin ne nje dhome te vetme

Vitet e fundit kuzhina është bërë pjesa më e rëndësishme e shtëpisë, pasi ajo nuk është më vetëm një hapësirë për përgatitjen e ushqimit, por është duke u bërë një vend për grumbullimin e...

Çfarë nuk duhet të bëni në dhomën e gjumit

Dhoma e gjumit është një ambientet kryesore ku njerëzit çlodhen dhe duan qetësi. Mirëpo sipas nje nje studimi te bere , janë disa veprime të cilat mund të cënojnë cilësinë e gjumit. Telefoni Justifikime të tilla...

Dhoma gjumi te ndryshme

Dhoma e gjumit është dhomë private (individuale), ku njerëzit zakonisht e përdorin për të fjetur gjatë natës ose për të pushuar gjatë ditës. Dhoma e gjumit së bashku me dhomat e tjera përbëjnë shtëpinë.

Dhoma gjumi moderne dhe luksoze

Kemi tendencën që dhomë gjumi të bëjmë njërën nga dhomat më të mëdha të shtëpisë, me qëllim që të realizojmë brenda kabina-dollap dhe banjë të dukshme me vaskë. Tendenca është që të krijohet një ambient...

Super-babi shpenzon 18 muaj për të ndërtuar dhomën e përrallave për vajzën e tij

Cdo vajzë dëshiron një pemë zanash në dhomën e saj, kështu që në vitin 2016 kandidati super-baba dhe Reddit radamshome. Ai kaloi 350 orë , gatinmbi 18 muaj për të ndërtuar këtë projekt magjik...