29 C
Tirana
E hënë, 21 Maj, 2018

Dhoma gjumi

Dizajni urban i shtëpive në natyrë: Kjo shtëpi moderne është pikërisht strehim nga stresi

Shtëpia me detaje të mrekullueshme e krijuar për qetësim, posaçërisht dizajni urban nuk është as i ftohtë as i ashpër. Detajet e mrekullueshme fusin shpirtin e natyrës në shtëpinë e rregulluar me stil modern. Shpirti rinor...

Për fëmijët, dhoma të këndshme dhe relaksuese.

A jemi gjithmonë të kujdesshëm kur bëjmë projektin e shtëpive tona? A i kemi prioritet dhomat dhe ambjentet e fëmijëve? Patjetër që po. Dhe, për t’ju ndihmuar, do t’ju prezantojmë disa modele dekorimi të...

Dhomë gjumi me ngjyra të ndezura për fëmijët

Objekti kryesor i gjithë dhomës është një ekran për dritë mbi shtretërit, në formë peme... Kjo dhomë gjumi e ndërtuar shumë mirë në dizajn dhe në elementët e brendshëm origjinalë e me ngjyra të ndezura,...

Trendet e dhomave të gjumit që duhet të dini tani

Viti që lamë pas solli trende të reja edhe për arredimin e shtëpisë suaj. “House Beautiful” tregon trendet më të reja të dhomave të gjumit. Ajo që vihet re është shija e hollë e mobilimit...

Përpara se të bëni porosinë e dhomës së gjumit hidhini një sy kësaj galerie

Zgjedhja më e veshtire nëse do arredojmë shtëpinë mendoj se është dhoma e femijeve. "Sa fëmije do jenë", sa hapësirë duhet lëne, si duhen vëne krevatet, dollapi, hapësira e lojrave etj janë pyetjet që...

Çfarë nuk duhet të bëni në dhomën e gjumit

Dhoma e gjumit është një ambientet kryesore ku njerëzit çlodhen dhe duan qetësi. Mirëpo sipas nje nje studimi te bere , janë disa veprime të cilat mund të cënojnë cilësinë e gjumit. Telefoni Justifikime të tilla...

Ide dekori për dhoma gjumi për djemtë e vegjël

Dhoma e gjumit të  djemve të vegjël duhet të përcjell energji, guxim, aventura, ashtu siç ato kanë edhe natyrën e tyre. Dekoroni dhomat me letra muri interesante, vendosni kolovajze apo ndërtoni një tendë që...

Dhoma e bebit

Përpara se të lindë bebi, është shumë e rëndësishme, të zgjidhni disa probleme në fillim- pas lindjes së tij, koha juaj do ti dedikohet totalisht bebes tuaj. Të blerit rroba, produkte bebesh dhe sigurisht organizimi...

Një dhomë gjumi plot sharm me mure prej guri

Bukuria e një shtëpie prej guri është unike, ajo ofron një ndjenjë të rikthimit pas, afërsi me natyrën, një stil që tërheq shumë njerëz. Por si të dekoroni një ambient të brendshëm, veçanërisht një dhomë...

Dhoma e gjumit dhe studio në një hapësirë të vetme

Kur shtëpia është e vogël te krijoni një home office ne dhomën e gjumit është pothuajse e paevitueshme. Kështu po ju tregojmë disa ide te thjeshta për te realizuar ne mënyrë qe te organizoni me...