10 C
Tirana
E premte, 14 Dhjetor, 2018

Enterier

“Mrekullia e 8”, shtëpia më e shtrenjtë në botë

Këto pamje që do të shikoni më poshtë janë fotografuar në një shtëpi në Los Angeles. Në fakt nuk është nj shtëpi si gjithë të tjerat, por një nga më të mirat në botë,...

Shtëpia 300 vjeçare që do donin të kishin të gjithë

Shtëpia që po shihni në fotograleri, është ndërtuar në vitin 1680, në Britaninë e Madhe. Nga jashtë, duket e vogël por, kur të shihni ambientet e brendshme, do ndryshoni mendim! Sigurisht që shtëpia nuk...

Shtepi e bukur nje katshe edhe planin e keni aty

Një Shtëpi Kati Për Familje te vogël është shtëpi e mahnitshme në një atmosferë që e bën atë më të pabesueshëm dhe tërheqës.

Shtepi e bukur dy kateshe edhe planin e keni aty

Ne kete postim keni nje shtepi te bukur dhe luksoze e cila eshte e zbukuruar me dru ne pjesen e jashtme shikoni fotografit keni edhe planin e shtepis ne fund

Si të arredoni një shtëpi moderne në stilin minimalist

Stili minimalist është një ndër më të preferuarit për shumë njerëz në kohërat moderne. Arredim shumë Chic, ku çdo detaj ka rëndësi dhe ku thjeshtësia përfqëson luksin. Nëse jeni duke menduar të arredoni shtëpinë...

Shtepi e bukur nje kateshe me plan te detajuar

Shtepi e bukur nje kateshe me plan te detajuar shikoni fotografite e me poshtme nese ju pelqen e keni edhe planin ne funde

Shtepi nje kateshe e bukur dhe e rehateshme

Arkitektura suedeze kurrë nuk ka dështuar për të bërë përshtypje në botë; Kjo shtëpi e vogël e bardhë është një tjetër shembull i hartimit të pastër dhe të pastër të suedezëve. Ngjyra e bardhë...

Tendencat e arredimit për vitin 2017/ Fotogaleri

Cilat janë tendencat e arredimit për vitin 2017 ? Ngjyrat padyshim janë protagoniste të padiskutueshme këtë vit. Nëse në vitet e kaluara e bardha dhe ngjyrat neutrale ishin padrone , sot mund të themi...

Rëndësia e perdeve në arredimin e shtëpisë, zgjedhjet e duhura sipas ambientit

Perdet janë një bisedë shume serioze. Zakonisht janë një nga aksesorët e fundit që zgjedhim kur jemi duke ristrukturuar shtëpinë. Një perde e zgjedhur gabim mund të prishë dhe arredimin më të veçantë. Për të...

Përse duhet të hidhni sodë buke mbi dyshek

Pastrimi i objekteve të caktuara në shtëpi nuk është gjithmonë aq i lehtë sa mund të mendohet, sidomos kur bëhet fjalë për objekte apo pajisje me përmasa të mëdha siç është për shembull dyshekun. Për...