9 C
Tirana
E premte, 14 Dhjetor, 2018

Këshilla

Çfarë duhet të bëni nëse vini re dikë që po mbytet në pishinë ose...

Situata e ditëve të fundit, ku vetëm tre ditë më parë humbën jetën në mënyrë tragjike tre persona në Zvërnec ka ngritur alarmin tek shumë qytetarë në lidhje me sigurinë në plazhe. Një...

Shtoni këta dy përbërës në lavatriçe dhe rrobat ruaja do të ndrijnë bardhë si...

Edhe pse vera është sinonim i ngjyrave dhe kombinimit të printeve me materialet jeans apo të pambukta, duhet ta pranoni që është e vështirë ta ndani të bardhën nga deti dhe dielli, sidomos nëse...

Bimët dhe erëzat që mund të mbjellim në ballkon

Nëse jeni të apasionuar rreth luleve dhe gjelbërimit, ja disa ide se si mund ta ktheni ballkonin tuaj në një mini kopësht të gjelbëruar . Ana positive e këtij ballkoni të ri nuk është...

3 hapa si të zhbllokoni lavamanin e kuzhinës me produkte të lira dhe të...

Pakujdesia gjatë larjes së enëve duke bërë shpeshherë që mbetjet e ushqimeve të depërtojnë brenda në lavaman, mungesa e higjienës dhe derdhja e vazhdueshme e llojeve të ndryshme të yndyrës janë disa nga shkaqet...

Qepa, aleati magjik që parandalon rënien e flokëve dhe përshpejton rritjen e tyre

Pavarësht ngjyrës së tyre, llojit: të drejtë apo kaçurrela, prerjes apo gjatësisë, flokët janë një element shumë i rëndësishëm i shprehjes së stilit dhe personalitetit të një femre. Zakonisht thuhet se flokët janë gjysma...

Sekreti i jetëgjatësisë së luleve, ja truket që buqetat të lulëzojnë më gjatë

Nuk ka asgjë më relaksuese kur syri të sheh jeshillëk e lulë shumëngjyrëshe ! Nuk keni pse vizitoni kopshtin botanik për një pamje të tillë pasi dhe shtëpinë tuaj mund ta shndërroni në një...

Si të pastroni xhamat dhe pasqyrat e shtëpisë pa shpenzuar para për detergjentë/ 2...

Le të tregohemi të sinqertë, në këto ditë të nxehta vera gjëja e fundit që do të donit të bënit është pastrimi i shtëpisë, më konkretisht pastrimi i dritareve dhe pasqyrave. Gjithsesi, nuk i...

Ky është pozicioni më i mirë për të fjetur

Fjetja me shpinë është parë si një nga mënyrat më të shëndetshme për trupin. Edhe pse ka mendime pro dhe kundër për çdo pozicion gjumi, është një mënyrë që mjekët e theksojnë si më...

Si të heqim njollat kafe nga fytyra

Njollat kafe janë ndryshimi i ngjyrës së lëkurës që vjen nga disa faktor. Të lokalizuara kryesisht në zonën e ballit, faqeve apo temthave. Në keto zona ka një përqendrim të lartë melanine. Disa nga faktoret...

Çfarë duhet bërë për të larguar milingonat dhe mushkonjat që dynden në mbrëmjet verore?

Vera është periudha e bujshme e vitit, e zhvillimit të bujshëm dhe e rritjes. Ata të cilët kanë qenë të punëtorë të mirë dhe kanë kultivuar lule gjatë verës tani kënaqen. Mirëpo, çfarë duhet...