30 C
Tirana
E diel, 19 Gusht, 2018

Bëje vetë

Super ide per ti shfrytezuar gomat e vjetra te vetures tuaj

Super ide per ti shfrytezuar gomat e vjetra te vetures tuaj duke ber lojra per femijet mobilje ose zbukurime ne kopsht per mbjellien e luleve shikoni me poshte disa ide

Si të zhdukni shenjat e mobiljeve mbi tapet

Ke lëvizur mobiljet e sallonit. Sheh atë që mund ta imagjinosh lehtë. Mbi tapet ka gjurmë të thkesuara të tyre. Para se të provosh dhe dështosh që ta kthesh në gjendjen e mëparshme duke...

Video / Si ta ndërtoni shtëpinë e ëndrrave vetëm me paleta të drurit?

Paletat e drurit zakonisht përdoren për gjëra të zakonshme si transportimi i mallrave. Por, ato gjithashtu mund të përdoren për t’i ndërtuar të gjitha llojet e mobileve, dhe janë material i mahnitshëm për ta...

Si të përdoren paletat e drurit në mënyrë kreative?

  Keni paleta të drunjta apo pjesë të tyre të cilat më nuk ju nevojiten? Para se t’i hidhni, shikoni disa nga mënyrat kreative se si mund t’i përdorni dhe të krijoni diçka origjinale dhe...

Ide funksionale qe mund ta beni edhe vete

Ide funksionale qe mund ta beni edhe vete shikoni fotografite e me poshtme te cilat do ju sherbejn si manual per ta bere vet

Super truk me të cilin mobiljet tuaja gjithmonë do të duken krejtësisht të reja

Sot kemi zgjedhje me bollëk, nga kremrat e ndryshëm, sprejet dhe lustruesit e drurit, mirëpo vaji i ullirit dhe lëngu i limonit janë zgjedhje e mirë natyrale me të cilët mobiliet tuaja do të...

Si t’i thurni me grep për beben tuaj këto sandale tejet të lezetshme (Video)

Këto sandale fillimisht i kemi vërejtur nga blogerja Bethany Wright Dearden. Ajo, si nënë e dy fëmijëve, kishte zbuluar këtë ide kur kishte qenë shtatzënë dhe kishte vendosur ta kalojë kohën duke thurur me...

Dhomat e fshehta në shtëpi janë mënyrë shumë interesante për të bërë kendet tuaj...

Larg nga sytë e të dhe miqve dhe familjareve, një vend ku ju mund të shpëtojnë nga bota dhe të bëni çfarë të doni, sa herë të doni. ...

Si të eliminoni njollat e mërzitshme

Ajo çfarë ndoshta nuk e dini është se secili vend i njollosur duhet të trajtohet në mënyra të ndryshme, prandaj këtu janë disa mënyra efektive për të hequr qafe format më të zakonshme të...

Super ide mobilje me blloqe betoni

Ne kete postim keni disa ide vertet interesante ku ju munde ti shihni se si njerzit kan aritur te bejne mobilje me blloqet e betonit qe ju ndodhen ne shtepit e tyre