10 C
Tirana
E premte, 14 Dhjetor, 2018

Kopshtaria

Ja se si te beni rruge kopshti me gurre

Rruga e kopshtit është një veçori shumë dominuese. Për shkak të kësaj, duhet të jeni të kujdesshëm kur zgjedhni vendin për ta vënë atë. Mund të jetë në qendër, duke udhëhequr rrugën tuaj nëpër...

Super ide per shfrytezimin e blloqeve te betonit

Super ide per shfrytezimin e blloqeve te betonit per te zbukuruar oborin tuaj per mbjelljen e luleve grope zjari rethimin e oboreve dhe shume ide te tjera

Ide të shkëlqyera për të dekoruar oborrin tënd me tulla

Ne jemi gjithmonë këtu për t'ju dhënë disa ide për të dekoruar shtëpinë dhe kopshtet tuaja. Për sot, kam një post shumë interesant që quhet " ".

10 Kopshtet me te bukur ne bote!

1- Vila e Versajes Projektuesi i famshen frances i peisazheve , Antre Le Notre krijoi keto parqe je jug-perendim te Parisit ne shekullin e 17 nen urdhrin e mbretit Luisi i 14-te. Mbreti i...

Mënyra e duhur për t’u kujdesur për orikidetë

Orkidetë janë që prej disa dekadash lulet e preferuara për t’u vënë në shtëpi dhe arsyeja është padyshim pamja e tyre elegante dhe delikate. Por delikate nuk është vetëm pamja e orkideve,pasi këto lule...

Super ide si te beni ruge me kallderma ne oborin tuaj

Super ide si te beni ruge me kallderma ne oborin tuaj shikoni me kujdes fotografit ne postimin me poshte hap pas hapi tregon si mund te beni ne ruge me gure del shume bukur...

Obore te zbukuruara me shkurre te gjelberta super te bukura

Ky lloj i shkurreve me gjelbërim të përhershëm shpesh gjenden si pjesë e peizazheve klasike dhe elegante. Ata mund të jenë shumë të zhdërvjellët dhe të rritur nga gjethet që lulet e tyre janë...

Super ide per zbukurimin e oborit tuaj

Super ide per zbukurimin e oborit tuaj kemi zgjedhur nje set fotografish te cilat do ju sherbejn se si te zbukuroni oborin tuaj te cilin e keni edhe vend per qetesim

Super ide per zbukurimin e kopshtit tuaj

Kopshti është pjesa më e mahnitshme e shtëpisë, dhe të gjithë duhet të kujdesen për të, sepse është vetëm përsosur për të shijuar gjelbërimin dhe për të ndjerë paqen e mendjes kohë pas kohe....

Ide të Mahnitshme se si te dekoroni kopshtin tuaj me blloqe betoni

Unë jam gjithmonë këtu për t'ju frymëzuar dhe për të zgjuar kreativitetin tuaj. Për sot, unë kam një post shumë interesant që quhet Ide të Mahnitshme se si te dekoroni kopshtin tuaj me...