29 C
Tirana
E hënë, 21 Maj, 2018

Kopshtaria

Super ide per te ber ruge kopshti me kallderma

Rruga e kopshtit është një veçori shumë dominuese. Për shkak të kësaj, duhet të jeni të kujdesshëm kur zgjedhni vendin për ta vënë atë. Mund të jetë në qendër, duke udhëhequr rrugën tuaj nëpër...

Si të krijoni një kopsht të bukur dhe relaksues

Zbuloni disa ide fantastike për dekorimin e kopshtit në mënyrë që ta bëni atë sa më relaksuese dhe private. 1-Vendosni dërrasat në mënyrë të tillë që të krijoni privatësi, por edhe hapësirë. Zbukurojeni atë me...

Menyra te ndryshme te mbjelljeve te luleve

Shtretër lule mund të gjenden në forma dhe madhësi të ndryshme dhe mund të bëhen gjithashtu me materiale të ndryshme. Kur bëhet fjalë për forma, ato drejtkëndëshe mund të jenë ato më të lehta...

Super ide si te beni ruge me kallderma ne oborin tuaj

Super ide si te beni ruge me kallderma ne oborin tuaj shikoni me kujdes fotografit ne postimin me poshte hap pas hapi tregon si mund te beni ne ruge me gure del shume bukur...

Truket që do të shndërrojnë kopshtin tuaj në një vend magjik

Keni pak vend përpara shtëpisë, por nuk dini çfarë të bëni? Nëse ju vijnë ndër mend vetëm lulet, Living do të ndajë me ju disa ide të tjera interesante. Dilni “jashtë kornizave” dhe tregohuni...

Disa menyra per te ndryshuar pamjen e oborit tuaj

Nese deshironi qe tja ndryshoni pamjen oborit tuaj duke pasur per qellim qe ta beni ate me te bukur dhe me relaksuses mjafton te zgjidhni njerin nga keto fontana

Fuqia terapeutike e luleve. Ja vlen ta lexoni

Lulet, njësoj si pikturat, mund të ngjallin gjithfarë emocionesh, qoftë kur i sheh e u gëzohesh brenda një parku, qoftë kur bën pjesë të shtëpisë një buqetë. Kombinimi I ngjyrave me aromën, u jep...

Kopshte mbreslenese

Kopshti është pjesa më e mahnitshme e shtëpisë, dhe të gjithë duhet të kujdesen për të, sepse është vetëm përsosur për të shijuar gjelbërimin dhe për të ndjerë paqen e mendjes kohë pas kohe....

Staza te bukura prej guri

Guri është një nga materialet më të mirë, sepse ai është i qëndrueshëm, vjen në shumë forma dhe madhësi, dhe gjithashtu është shumë dekorativ. Në treg mund te gjeni  gurë të ndryshëm, si pllakë...

Si te perdorni guret ne kopshtin tuaj

Përshëndetni të gjithëve, Sot do t'ju tregojmë se si të përdorni gurët në peizazhin tuaj, Përdorni gurët për të shndërruar oborrin e shtëpisë tuaj të thjeshtë dhe të mërzitshme në një oazë të bukur...