9 C
Tirana
E premte, 14 Dhjetor, 2018

Kuriozitete

Shtepi nentoksore

Shikoni se si duket nje shtepi nentoksore e cila i posedon te gjitha kushtet per te jetuar dritare nuk ka por posedon nje kamere jashta e cila mundeson per te pare jashta se si...

Hap pas hapi si te beni nje Shadervan ne oborin e shtepis tuaj

Hap pas hapi do munde te shihni si te beni nje Shadervan ne oborin e shtepis tuaj eshte shume e thjeshte juve ju duhet vetem nje pompe per qarkullimin e ujit te bleni dhe...

Gjesende interesante per bebe

Gjesende interesante per bebe te cilat munde te ju sherbejn per beben tuaj qe ai te ritet sa me mire nen kujdesin tuaj

Ide te ndryshme per te mbajtur pula ne shtepi

Ne kete postim do munde te shihni disa ide te bukura, interesante dhe praktike per te mbajtur pula ose shpend te ndryshme ne oboret e juaja shikoni fotografite e me poshtme

Sa shpesh duhet t’i pastroni çarçafët – dhe çfarë ndodh nëse nuk e bëni...

Më shumë se gjysmën e jetës e kalojmë në shtrat – por ky vend shpejt mund të shndërrohet në “park botanikë” të baktereve dhe mikrobeve, sipas mikrobiologut Philip Tierno. Nëse çarçafët lihen për një kohë...

Trendi me i ri i rubinetave

Ditët kur rubinetat shiheshin vetëm si një pjesë funksionale në shtëpi kanë kaluar. Kështu që nëse po planifikoni të rinovoni kuzhinën apo banjon tuaj, këtu janë tendencat më të fundit që ju duhet të...

10 gjëra më qesharake të punuara nga ari

Për njerëzit thuhet se janë qeniet më të mençura në botë. Megjithatë, jo rrallë këto qenie dinë të bëjnë dhe gjëra të marra – që kalojnë madje në budallallëk. Si të përshkruajmë ndryshe krijimin...

Si mund të zbuloni nëse mikrovala juaj ka rrjedhje rrezatimi? (video)

Përdorimi i tyre në kuzhinë është gjithmonë e më i shpeshtë, por të shumtë janë ata që e lidhin përdorimin e mikrovalës me rrezatimin e “rrezikshëm”, që kjo e fundit përçon. Një video e publikuar...

8 përdorimet e jashtëzakonshme të ujit të oksigjenuar, nga pastrimi deri tek kopshtaria

Me shumë mundësi, kur dëgjoni togfjalëshin peroksid hidrogjeni, asgjë nuk ju vjen ndërmend, pasi të gjithë e njohin ne emrin ujë i oksigjenuar! Formula ndryshe e këtij uji e bën të jashtëzakonshëm këtë të...

Nga ventilatori i vjetër bëni kondicioner të fuqishëm: Ky truk nuk kushton asgjë, mirëpo...

Për ta përballuar më lehtë vapën: Nëse nuk keni kondicioner në shtëpi, mos u brengosni, por gjenduni në mënyra të tjera! Fjala është për metodat e thjeshta, të cilat nuk do ta dëmtojnë buxhetin tuaj...