10 C
Tirana
E premte, 14 Dhjetor, 2018

Mobilje

Riprodhimi i mobiljeve antike

A jeni të mërzitur me të njëjtën pamjen të vjetër të  shurdhët të shtëpisë tuaj? Dëshironi të bëni diçka, por nuk jeni të qartë?? Çdokush që ka qenë në një dyqan mobiljesh antike është...

Psikologjia e 5 ngjyrave në dhomën e fëmijëve

Nëse do të flasim për ngjyrat, ekzistojnë dy botë : Ngjyrat për vajza dhe ngjyrat për djem. Ky fenomen nuk dihet se ku e ka fillimin, por fundit duket se po i afrohemi, pasi...

Si të arredosh shtëpinë sipas 9 stileve të ndryshme / Fotogaleri

Të arredosh një shtëpi, është njësoj si të luash me ngjyrat, format e materialet. Të shprehësh veten ndonjëherë mund të shkojë më mirë nga çmendoni, por nuk përjashtohet mundësia që ju të prishni atmosferën...

Si të kombinoni tavolinën me karriget në mënyrë origjinale

1. Kombinoni tavolinën me karrige te ndryshme Një tendence shume ne mode është te kombinoni karrige te ndryshme me tavolinën e zonës se ngrënies ne këtë mënyrë i gjithë ambienti do te ndryshoje menjëherë pamje...

Ide dekori për dhoma gjumi për djemtë e vegjël

Dhoma e gjumit të  djemve të vegjël duhet të përcjell energji, guxim, aventura, ashtu siç ato kanë edhe natyrën e tyre. Dekoroni dhomat me letra muri interesante, vendosni kolovajze apo ndërtoni një tendë që...

Punime prej druri te punuara me dorë

Projektet e zgjuara dhe të mrekullueshme prej druri të punuar me dorë do të habisin mysafiret tuaj.

Një shtëpi moderne, e pasur në detaje

Salloni  ndenjes përveç ambientit “living”, ka të bashkangjitur dhe pjesën e ngrënies ceremoniale. Hapësira është e madhe, ndihet drita dhe ngjyrat janë të qeta. Ngjyrat bazë janë e bardha dhe e zeza dhe ky kontrast...

Ide për dekorimin e dhomës së fëmijëve

Me pak shpenzime dhe shumë krijimtari, ju mund ta transformoni dhomën e fëmijës në magjike, të mrekullueshme dhe të rehatshme. Nisni me ndryshimet nga muri, sepse mund të ndryshojë më lehtë dhe sipas dëshirës,...

Mirëmbajtja e mobilieve – Çdo gjë që duhet të dini…

… dhe deri tani nuk keni pasur kë ta pyesni – në vijim po ju japim përgjigjet për dilemat e shumta lidhur me mirëmbajtjen e mobilieve, disa këshilla dhe sugjerime se si mobiliet të...