10 C
Tirana
E premte, 14 Dhjetor, 2018

Mobilje

Ide dekori për dhoma gjumi për djemtë e vegjël

Dhoma e gjumit të  djemve të vegjël duhet të përcjell energji, guxim, aventura, ashtu siç ato kanë edhe natyrën e tyre. Dekoroni dhomat me letra muri interesante, vendosni kolovajze apo ndërtoni një tendë që...

Riprodhimi i mobiljeve antike

A jeni të mërzitur me të njëjtën pamjen të vjetër të  shurdhët të shtëpisë tuaj? Dëshironi të bëni diçka, por nuk jeni të qartë?? Çdokush që ka qenë në një dyqan mobiljesh antike është...

Këshilla praktike si të pastroni kabinën e dushit prej xhami

Të pastrosh kabinën e dushit prej xhami mund të jetë një punë e lodhshme. Këtë e dinë shumë mirë zonjat e shtëpisë të cilat mbas një periudhe të caktuar e gjejnë veten duke luftuar...

Mobilje inteligjente shume funksionale

Mund të jetë e vështirë të jetosh në një kuti, veçanërisht nëse nuk ke mobilje të përshtatshme. Sot, dizajnerët e brendshëm vazhdojnë të inkorporojnë dizajne të mobiljeve inteligjente shumëfunksionale madje edhe në pallate dhe...

Mobilimi që zgjedh brezi I ri!

Kur vjen puna tek mobilimi apo dekori i një shtëpie, ata që janë më kreativ mbeten brezat e rinj. Gjenerata e re është e prirur që të zgjedhë modernen si stil mobilimi dhe kjo...

Si të kombinoni tavolinën me karriget në mënyrë origjinale

1. Kombinoni tavolinën me karrige te ndryshme Një tendence shume ne mode është te kombinoni karrige te ndryshme me tavolinën e zonës se ngrënies ne këtë mënyrë i gjithë ambienti do te ndryshoje menjëherë pamje...

Psikologjia e 5 ngjyrave në dhomën e fëmijëve

Nëse do të flasim për ngjyrat, ekzistojnë dy botë : Ngjyrat për vajza dhe ngjyrat për djem. Ky fenomen nuk dihet se ku e ka fillimin, por fundit duket se po i afrohemi, pasi...

Mobilje plastike me dizajni modern dhe ngjyrat të theksuara

Gjatë viteve të fundit, tavolinat e rënda, të bëra nga druri, kanë filluar të zëvendësohen me tavolina plastike, me dizajn modern dhe me ngjyra të theksuara. Këto tavolina janë të përshtatshme dhe të qëndrueshme sidomos...

Si të arredosh shtëpinë sipas 9 stileve të ndryshme / Fotogaleri

Të arredosh një shtëpi, është njësoj si të luash me ngjyrat, format e materialet. Të shprehësh veten ndonjëherë mund të shkojë më mirë nga çmendoni, por nuk përjashtohet mundësia që ju të prishni atmosferën...