10 C
Tirana
E premte, 14 Dhjetor, 2018

Mobilje

Një shtëpi moderne, e pasur në detaje

Salloni  ndenjes përveç ambientit “living”, ka të bashkangjitur dhe pjesën e ngrënies ceremoniale. Hapësira është e madhe, ndihet drita dhe ngjyrat janë të qeta. Ngjyrat bazë janë e bardha dhe e zeza dhe ky kontrast...

Si të kombinoni tavolinën me karriget në mënyrë origjinale

1. Kombinoni tavolinën me karrige te ndryshme Një tendence shume ne mode është te kombinoni karrige te ndryshme me tavolinën e zonës se ngrënies ne këtë mënyrë i gjithë ambienti do te ndryshoje menjëherë pamje...

Mobilje inteligjente shume funksionale

Mund të jetë e vështirë të jetosh në një kuti, veçanërisht nëse nuk ke mobilje të përshtatshme. Sot, dizajnerët e brendshëm vazhdojnë të inkorporojnë dizajne të mobiljeve inteligjente shumëfunksionale madje edhe në pallate dhe...

Mbajtese televizori super te bukura

Televizioni është aktivitet i përditshëm. Kur të kthehemi në shtëpi nga puna, në shkollë e kthejmë menjëherë televizorin (Përmbushja e televizorëve që do të shihnit). Kur mysafirët tanë po vijnë në shtëpinë tonë, ne...

Si të arredosh shtëpinë sipas 9 stileve të ndryshme / Fotogaleri

Të arredosh një shtëpi, është njësoj si të luash me ngjyrat, format e materialet. Të shprehësh veten ndonjëherë mund të shkojë më mirë nga çmendoni, por nuk përjashtohet mundësia që ju të prishni atmosferën...

Mobilje plastike me dizajni modern dhe ngjyrat të theksuara

Gjatë viteve të fundit, tavolinat e rënda, të bëra nga druri, kanë filluar të zëvendësohen me tavolina plastike, me dizajn modern dhe me ngjyra të theksuara. Këto tavolina janë të përshtatshme dhe të qëndrueshme sidomos...

Këshilla praktike si të pastroni kabinën e dushit prej xhami

Të pastrosh kabinën e dushit prej xhami mund të jetë një punë e lodhshme. Këtë e dinë shumë mirë zonjat e shtëpisë të cilat mbas një periudhe të caktuar e gjejnë veten duke luftuar...

Riprodhimi i mobiljeve antike

A jeni të mërzitur me të njëjtën pamjen të vjetër të  shurdhët të shtëpisë tuaj? Dëshironi të bëni diçka, por nuk jeni të qartë?? Çdokush që ka qenë në një dyqan mobiljesh antike është...

Ide për dekorimin e dhomës së fëmijëve

Me pak shpenzime dhe shumë krijimtari, ju mund ta transformoni dhomën e fëmijës në magjike, të mrekullueshme dhe të rehatshme. Nisni me ndryshimet nga muri, sepse mund të ndryshojë më lehtë dhe sipas dëshirës,...